Dzień Pomidora w gr II

269939960_317201603508511_1690508035268398296_n
„A ten pomidorek
dobrze jest nam znany,
dobrze jest nam znany, bardzo lubiany.
Bo i kolor ładny i potrawa zdrowa
zupa lub sałatka pomidorowa.”

W piątek  21 stycznia świętowaliśmy  kolejny "kolorowy dzień" w przedszkolu; dzień w którym dominował kolor czerwony, ponieważ głównym bohaterem dnia był POMIDOR.
Aby było wyjątkowo wszyscy włożyli ubrania w tym kolorze. Zaraz po śniadaniu panie wychowawczynie przygotowały ciekawe zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, że pomidorki są bardzo ważne dla naszego zdrowia, gdyż zawierają wiele cennych witamin. Dzieciaki dowiedziały się,że pomidory wcale nie rosną na drzewie lecz na krzaku. Były wierszyki, zagadki, zabawy ruchowo- taneczne przy piosence "Pomidorek" oraz slalom z mały pomidorkiem. W dalszej części nasze przedszkolaki wykonały prace plastyczne pod hasłem „Pomidor”. Po obiedzie natomiast wykonały pomidorowy krzaczek- wyglądał jak prawdziwy.
Po zadaniach przyszedł czas na przekąski - oczywiście w kolorze czerwonym. Jedliśmy pomidorki koktajlowe, była również degustacja soku pomidorowego domowej roboty Pani Karoliny. Na obiedzie królowała oczywiście zupka pomidorowa.
Ach! Ten dzień był bardzo ciekawy, wesoły i pouczający.