NOWY ROK SZKOLNY - INFORMACJE

Bez tytułu 5
Szanowni Państwo! Kochane Dzieci@
Z wieloma z Was żegnaliśmy się wybierając się na zasłużone wakacje i urlopy. Ale mija powoli tegoroczne piękne, słoneczne lato i najwyższy czas powrócić do przedszkola. W nowym roku szkolnym witamy w naszych progach 26 nowych dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich. Wszystkim, którzy pamiętali o nas podczas letniego wypoczynku, bardzo dziękujemy za przesłane karki pocztowe z pozdrowieniami. Już 2 września czekamy na Was w waszych salach, gdzie spotkacie się z waszymi paniami, kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że trochę za nami tęskniliście

Witamy wszystkie nowe i stęsknione Dzieci oraz Rodziców!
Bardzo dziękujemy, że w tym roku szkolnym jesteście z nami.

Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi informacjami organizacyjnymi, niezbędnymi do sprawnego rozpoczęcia roku szkolnego 2024-2025.

Gdzie jest szatnia i sala mojego dziecka?
Listy z imionami i nazwiskami Dzieci wywieszone są na tablicy w głównym holu. Proszę zwrócić uwagę zarówno na numery grup jak i na numery sal, ponieważ nie są one tożsame.

Która Pani, w której sali?
Grupa I sala nr 1
Panie Katarzyna M. i Agnieszka P. , opiekunka Pani Monika J.
Grupa II sala nr 2
Panie Katarzyna K. i Lidia Paszta; opiekunka Pani Beata G., nauczyciel wspomagający Pani Joanna K.
Grupa III sala nr 4
Panie Ewa P. i Urszula P., opiekunka Pani Małgorzata Ś.
Grupa IV sala nr 5
Panie Katarzyna P.-M., Katarzyna M., opiekunka Pani Katarzyna B.
Grupa V sala nr 3
Panie Karolina S.-O. I Anna M., opiekunka Anna Ś, nauczyciel wspomagający Iwona S.

Co zabrać?
Proszę ubierać dzieci zgodnie z pogodą. Unikamy przegrzewania dzieci w przedszkolu.
Dla wszystkich dzieci należy zabrać (sprawa pilna):
obuwie na zmianę z bezpiecznym spodem oraz takie, aby dzieci umiały sobie poradzić z ich zakładaniem.
ubranie na zmianę – bielizna, skarpetki, spodenki, koszulkę, bluzę (zgodnie z panującą aurą).
na bardzo słoneczne dni czapkę, kapelusz lub inne nakrycie chroniące głowę.
małe przypominajki o mamie lub tacie (np. chusteczka mamy, breloczek taty), lub przytulanki, szczególnie dla dzieci nowych, któe jeszcze nigdy nie korzystały z opieki żłobka lub przedszkola.
A co dla Maluszków?
Dla dzieci z najmłodszych grup wszystko to, co powyżej:
ale poszczególnej odzieży kilka sztuk.
a także pampersy dla potrzebujących ich dzieci.
wilgotne chusteczki higieniczne.
poduszka – „jasiek”, koc większy, nie typowo dziecinny – do wykorzystania podczas drzemki poobiedniej.

A kiedy i jakie opłaty?
Wyżywienie całodzienne – 11 złotych (śniadanie 3 złote, obiad 5 złotych, podwieczorek 3 złote). Jeśli dziecko wychodzi z przedszkola przed godziną 14 nie płaci za podwieczorek.
Pobyt jest darmowy w godzinach 8.00-13.00, opłata za każdą rozpoczętą godzinę poza darmowymi godzinami wynosi 1,30 złotych.

A we wrześniu?
UWAGA!
We wrześniu opłaty są naliczane „z góry”, to znaczy wszystkie dzieci mają naliczone opłaty za wyżywienie całodzienne i jedną godzinę pobytu. W kolejnym miesiącu rozliczeniowym doliczone lub odliczone są nadgodziny pobytu z poprzedniego miesiąca, oraz opłata za wyżywienie wynikająca z absencji dziecka.

W jakich godzinach pracuje przedszkole?
Przedszkole otwarte jest w godzinach od 6.30 do 17.00. Każdego dnia dzieci schodzą się w dwóch salach i rozchodzą się o godzinie 8,00 do swoich sal. Dzieci starsze w sali numer 3, dzieci młodsze w sali numer 2. Do godziny 15.00 dzieci są w swoich salach. Potem przechodzą do dwóch sal - młodsze do sali numer 2, starsze do sali numer 4. Odbieramy dzieci po zgłoszeniu przez domofon.

Parking!
Przypominamy, że na parkingu Rodzice zatrzymują się po lewej strony od głównej bramy/wjazdu. Po prawej stronie zatrzymują się pracownicy przedszkola. Parking zamykany jest o godzinie 15.55. Nie mogą na nim znajdować się już samochody. Dziękujemy za zrozumienie!

Do kogo zwrócić się z pytaniami organizacyjnymi?
Pozostałe ważne informacje przekażą Nauczycielki na zebraniach z rodzicami, które planowane są w przyszłym tygodniu. Warto także korzystać z wsparcia Rodziców, których dzieci już chodziły do naszego przedszkola na serwisach społecznościowych.

Życzymy wszystkim dobrego pobytu w naszej placówce w roku szkolnym 2024-2025. Liczymy, że będzie piękna pogoda, dużo zabawy i dobra współpraca na rzecz rozwoju wszystkich przedszkolaków.