Ubieramy choinkę w kościele pw. Świętego Jacka i Świętej Doroty (Dominikanów)

412234279_729083075491591_3604038217534461516_n
Kolejny rok dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej ubierały choinkę w Kościele pw. Świętego Jacka i Świętej Doroty (Dominikanów). Choinka, która na nie czekała była pokaźnych rozmiarów. Pomagały więc ciocie z przedszkola. Było dużo zamieszania, ale efekt końcowy wszystkim się spodobał. Można powiedzieć, że choinka to taki kącik dla dzieci, ponieważ większość powieszonych dekoracji wykonały same dzieci z nauczycielkami lub rodzicami. Dzieci starały się, aby łańcuch był najdłuższy ze wszystkich, aby wszystkie gałązki dostały jakąś dekorację, co skrupulatnie sprawdzały. A po ubieraniu choinki dzieci zostały zaproszone przez Księdza Mariusza do obejrzenia przygotowanej na Święta Bożego Narodzenia stajenki pięknie udekorowanej choinkami i światełkami. Dzieci rozglądały się po kaplicy i zadawały mnóstwo pytań, na które cierpliwie Ksiądz Mariusz odpowiadał.  Potem dzieci dostały na podziękowanie i ze świątecznymi życzeniami czekolady, do podziału w rodzinach.