WYCIECZKA DO LEŚNEJ OSADY W KOLE

image085
Dnia 14.05.2019r. przedszkolaki z grupy III i V uczestniczyły w wycieczce do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Leśna Osada Edukacyjna posiada status Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, który prowadzi leśniczy Paweł Kowalski.
Głównym celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców. Po leśnej osadzie oprowadzał nas Pan leśniczy, który w ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach tam mieszkających. Poznaliśmy popularne gatunki zwierząt leśnych oraz ich zwyczaje.  Pan leśniczy oprowadził nas po sali edukacyjnej w leśniczówce. Znajduje się tam również punkt alarmowo – dyspozycyjny, którego celem jest obserwacja terenów leśnych w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie przy ognisku tam również zobaczyliśmy jak Pani karmi nowo narodzinową porzuconą przez matkę kunę. W wolnym czasie dzieci swobodnie bawiły się na świeżym powietrzu oraz mogły z bliska obserwować zabawy kóz.
Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone. Pogłębiły i poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą. Poznały w jaki sposób należy pomagać rannej zwierzynie i jak się nią opiekować. Żywo i emocjonalnie reagowały na nowe wiadomości, ponieważ kontaktu z żywą przyrodą nie zastąpi się najlepszymi nawet fotografiami czy filmami.
W wycieczce brało udział 39 uczestników.