ZAJĘCIA KULINARNE

image004
Dzięki uprzejmości  taty Natalki, dzieci z grupy IV zostały zaproszone na warsztaty kulinarne do pizzerii.
 Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku.
 Najpierw przedszkolaki poznawały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania.
 Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – formowały  ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, kukurydza, pieczarki). Potem pizza na 5 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie... pychota.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola.
Dziękujemy tacie Natalki za wspaniałą wycieczkę.

image004 (jpg) 0.11mb, (Pobrań: 23)