Wyniki plebiscytu
Ogólnopolski Konkurs
Tydzień eksperymentów
Dzień Dinozaura
Dzieci poznały historię powstawania czekolady oraz sposób jej przygotowania. Samodzielnie dekorowały swoją czekoladę, a następnie pakowały by zabarać do swoich domów. Starszaki miały również okazję pobudzić zmysł smaku i spróbować kilka odmian uwielbianej przez wszyskich czekolady.
Tym razem do zabaw rytmicznych Pani Justyna wykorzystała kolorowe piłeczki i łyżeczki. Dzieci były zachwycone.
Trzymajmy kciuki za nasze kreatywne przedszkolaki. Prace: Łucji, Nadii, Adasia, Karola, Szymona, Neli, Tamary i obu Amelek, zostały wysłane na konkursy plastyczne o tematyce zimowej. Życzymy powodzenia !!!

WALENTYNA DLA BABCI I DZIADKA - to świetna okazja do wzmocnienia więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowania uczuć przywiązania i szacunku do dziadków, nawiązywania bliższych kontaktów z Babcią i Dziadkiem poprzez radosne, wspólne świętowanie.

Poznajemy historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz degustujemy.
Były to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego i jak powstaje czekolada oraz jakie skrywa tajemnice. Poznały sposób produkcji kakao, oglądały nasiona kakaowca, poznały ich zapach oraz miały możliwość ich spróbowania. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej dzieci udały się do stolików gdzie tworzyły własne czekolady. Była też pyszna degustacja różnego rodzaju czekoladek.

Dzieci z grupy II w ciągu tygodnia 19.02-24.02 poznawały świat nauki-magia kolorów, wulkany, bańki mydlane oraz inne doświadczenia z wodą, pianką i środkami spożywczymi używanymi w kuchni.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon