,,Jak mądrze dokarmiać ptaki?" Dzisiaj w naszej grupie było spotkanie z Panem leśnikiek, który dokładnie opowiadał, jak postepować zimą z ptakami.
16 stycznia 2024 roku był bal zimowy. Dzieci z wszystkich grup tańczyły do znanych przebojów. Wszystkie pięknie i ciekawie ubrane w stroje bohaterów z bajek i filmów. Były koty, księżniczki, królewny, czarodziejki, wojownicy, policjanci, tygrysy i inni. Nawet niektóre panie się przebrały. Dzieci tańczyły, tańczyły, i trochę się zmęczyły. Zabawę prowadziła Pani animatorka. A na koniec dnia wszystkie dzieci z okazji balu zimowego otrzymały podarunki. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji balu, szczególnie Państwu ze Stowarzyszenia Przyjaciół Mam Sąsiada, które pomogło w dekorowaniu sali oraz firmie za podarunki.  Dziękujemy Rodzicom, którzy jak zwykle postarali się o piękne stroje na bal dla swoich pociech. Można szczerze ocenić, że bal się udał pod wszystkimi względami, co potwierdzają wypowiedzi rodziców i dzieci obierane w ciągu kilku następnych dni.
Jutro Bal Zimowy, Karnawałowy! Czekamy na dzieci. Będzie dużo niespodzianek, Paczki. No po prostu nie warto nie być. Zapraszamy nasze Dzieci!!! Tu osoby, które pomogły ubrac naszą salę na bal - Grupa "Rysunek" ze Stowarzyszenia Mam Sąsiada. Myślę, że można im podziękować. Już nie pierwszy raz nam pomagają. Jedną Panią na pewno rozpoznacie. Zaczęliśmy o 10, skończyliśmy ciemną nocą. Ale się opłacało. Była dzisiaj rano  niespodzianka.
Starszaki poznały kolejne Państwo leżące w Europie -Francję.  Zostały zapoznane z najbardziej znanymi miejscami w Paryżu. Tego dnia nie zabrakło przysmaków, zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych nawiązujących do Francji.
Wszystkie dzieci z przedszkola, oraz te z grupy II poznawały dzisiaj Francję, jej kulturę, tradycję, zabytki, znanych ludzi. Jest to część treści prowgramowych o poznawaniu państw europejskich.
Vive La France! Dzisiaj w przedszkolu, w grupie IV witaliśmy się po francusku, próbowaliśmy także pokarmów rodem z Francji i bawiliśmy się we francuskie zabawy. Pani puszczała francuskie piuosenki, rymowanki. Poznaliśmy znaczenie kolorów na flagach. Był to bardzo ciekawy dzień.
Poznajemy Francję, jej kulturę, znanych aktorów, sportowców, filmy, piękne pałace, znane piosenki i wykonujących je piosenkarzy.
Ach co to był za dzień!
Nasze Maluchy miały okazję dzisiaj przezywać wesoły dzień mikołajkowy. Kolor czerwony dominował. Przyszedł też Pan Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty. Nawet Panie dostały małe upominki, podobno były grzeczne?.
Kolejny rok dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej ubierały choinkę w Kościele pw. Świętego Jacka i Świętej Doroty (Dominikanów). Choinka, która na nie czekała była pokaźnych rozmiarów. Pomagały więc ciocie z przedszkola. Było dużo zamieszania, ale efekt końcowy wszystkim się spodobał. Można powiedzieć, że choinka to taki kącik dla dzieci, ponieważ większość powieszonych dekoracji wykonały same dzieci z nauczycielkami lub rodzicami. Dzieci starały się, aby łańcuch był najdłuższy ze wszystkich, aby wszystkie gałązki dostały jakąś dekorację, co skrupulatnie sprawdzały. A po ubieraniu choinki dzieci zostały zaproszone przez Księdza Mariusza do obejrzenia przygotowanej na Święta Bożego Narodzenia stajenki pięknie udekorowanej choinkami i światełkami. Dzieci rozglądały się po kaplicy i zadawały mnóstwo pytań, na które cierpliwie Ksiądz Mariusz odpowiadał.  Potem dzieci dostały na podziękowanie i ze świątecznymi życzeniami czekolady, do podziału w rodzinach.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy