24-05-2019

ZAJĘCIA KULINARNE

Dzięki uprzejmości  taty Natalki, dzieci z grupy IV zostały zaproszone na warsztaty kulinarne do pizzerii.
 Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku.
 Najpierw przedszkolaki poznawały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania.
 Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami – formowały  ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, kukurydza, pieczarki). Potem pizza na 5 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie... pychota.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do przedszkola.
Dziękujemy tacie Natalki za wspaniałą wycieczkę.

Dnia 14.05.2019r. przedszkolaki z grupy III i V uczestniczyły w wycieczce do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Leśna Osada Edukacyjna posiada status Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, który prowadzi leśniczy Paweł Kowalski.
Głównym celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców. Po leśnej osadzie oprowadzał nas Pan leśniczy, który w ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach tam mieszkających. Poznaliśmy popularne gatunki zwierząt leśnych oraz ich zwyczaje.  Pan leśniczy oprowadził nas po sali edukacyjnej w leśniczówce. Znajduje się tam również punkt alarmowo – dyspozycyjny, którego celem jest obserwacja terenów leśnych w rejonie Piotrkowa Trybunalskiego. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie przy ognisku tam również zobaczyliśmy jak Pani karmi nowo narodzinową porzuconą przez matkę kunę. W wolnym czasie dzieci swobodnie bawiły się na świeżym powietrzu oraz mogły z bliska obserwować zabawy kóz.
Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone. Pogłębiły i poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą. Poznały w jaki sposób należy pomagać rannej zwierzynie i jak się nią opiekować. Żywo i emocjonalnie reagowały na nowe wiadomości, ponieważ kontaktu z żywą przyrodą nie zastąpi się najlepszymi nawet fotografiami czy filmami.
W wycieczce brało udział 39 uczestników.
13 maja – wybraliśmy się na spacer po urokliwych uliczkach naszego Starego Miasta. Dzieci poznały zabytki Piotrkowa, legendy związane z naszym miastem, poznały zawody dawnych mieszkańców.
Razem odkrywaliśmy piękno Piotrkowa Trybunalskiego.

W GRUPIE IV ODBYŁO SIĘ KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU SZLAKIEM PIOTRKOWSKICH LEGEND. TYM RAZEM GOŚCILI U NAS RODZICE AGATKI ORAZ SIOSTRA DZIEWCZYNKI - JULIA.
DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE SPOTKANIE.
24-04-2019

KONKURS O ZDROWIU

DNIA 24.04.2019R. ODBYŁA SIĘ W NASZYM PRZEDSZKOLU KOLEJNA EDYCJA KONKURSU O ZDROWIU "PRZEDSZKOLAK CI POWIE JAK DBAĆ O ZDROWIE". NASZE PRZEDSZKOLE REKPREZENTOWAŁ
JAŚ I NADIA Z GRUPY IV.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.
DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ PANI JOANNIE SZCZEPANIAK ZA POMOC W ORGANIZACJI KONKURSU.
Dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w dniach otwartych prowadzonych przez  Katolicką Szkołę Podstawową i Przedszkole Sióstr Dominikanek w Piotrkowie. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły.
Festiwal jak co roku odbył się w Przedszkolu Samorządowym nr 24 , tym razem
w naszym imieniu wystapiły Lenka i Zosia z gr IV.
Dzieci z grup IV uczestniczą w cyklicznych spotkaniach prowadzonych przez tatę Agatki. Pan Mariusz opowiada nam  legendy dotyczące naszego miasta i regionu Dziękujemy za miłe spotkania, które dostarczają dzieciom wielu wrażeń.
 Dnia 02.04.2019r. dzieci z grupy IV i V oglądały przedstawienie lalkowe zatytułowane  "Tymoteusz wśród ptaków". Była to opowieść o misiu Tymoteuszu i jego przygodach z kukułczym jajem, które sam chciał wysiedzieć.
21-02-2019

Rekrutacja >tu