Jowitko życzymy Ci dużo radości każdego dnia, wymarzonych prezentów i wielu przyjaciół.
Dnia 19 marca Przedszkolaki poznały bliżej kolejne Państwo europejskie -Grecję. Starszaki wskazywały na mapie, gdzie leży Grecja, poznały charakterystyczne dla tego kraju wyspy i miejsca, również związane ze starożytnością. Obowiązkowo odbyły się zawody sportowe, jako element greckich igrzysk olimpijskich.
Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu dla dzieci 3 letnich - 8 miejsc, dla dzieci 4 letnich - 8 miejsc, dla dzieci 5 letnich - 3 miejsca, dla 6 letnich - 3 miejsca.

Nabór uzupełniający do przedszkola od dnia 15.04.2024r. Dokumenty dostępne są na stronie przedszkola https://przedszkole11.piotrkow.pl/rekrutacja-t73
ZAPRASZAMY!
Finał programu Po co roślinom woda i gleba? Jak zbudowana jest roślina? Na czym polega zjawisko osmozy? Jakie są rodzaje gleby? Co to znaczy, że gleba jest doskonałym filtrem? Po co roślinom woda i słońsce? Na te i wiele innych pytań odpowiadały dzieci z grupy IV realizując kolejne fascynujące zajęcia z programu Mali Wielcy. Udzial w tym programie to była niezwykła przygoda!
24-03-2024

Kodowanie

Kodowanie w grupie I. Podczas zabawy. z kubeczkami dzieci poprzez zabawę rozwijały swoje umiejętności kodowania, powtarzania rytmów,, układania. Rozwijały swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, ćwiczyły pamięć i rozwijały umiejętności matematyczne.
Najmłodsze przedszkolaki też dbają o formę. Nasze najmłodsze przedszkolaki podczas zajęć i ćwiczeń ruchowych . Dzieci rozwijały sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo- ruchową, ćwiczyły mięśnie stóp i umiejętność reakcji na sygnał. A przy tym wszystkim dobrze się bawiły.
Nasi " Mali Ogrodnicy z gr I" założyli swój własny , przedszkolny ogródek . Dzieci zapoznały się z etapami prac w ogrodzie, poznały wiosenne kwiaty, które zagościły na sali przedszkolnej.
Dnia 12.03 grupa IV i V wybrała się do kina Helios na bajkę "Wyfrunięci".  Przedszkolaki zadowolone z seansu, więc wycieczkę zaliczamy do udanych:).
Za nami niezwykły tydzień. W ubiegłym tygodniu z naszej sali zniknęły standardowe zabawki i gry, a w ich miejsce pojawiły się materiały przeznaczone do recyklingu, z których nasze Kochane Starszaki tworzyły cuda. Był to twórczy tydzień, w którym dzieci dowiedziały się, że z każdych materiałów można stworzyć ciekawe zabawki, gry, a nawet instrumenty. Dzieci się nie nudziły i chętnie konstruowały. Nie zabrakło również eksperymentów. Starszaki były bacznymi obserwatorami, same działały i wyciągały wnioski.  To był tydzień pełen dobrej zabawy. A co najważniejsze dzieciom bardzo się podobał.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon