Dzień buraka w grupie II

Kolejne warzywne święto za nami Dzień buraka. Ach co to był za dzień!
Zaraz po śniadaniu dzieci poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości
odżywcze. Przedszkolaki  poznały jego różne gatunki, m.in.buraka cukrowego czy pastewnego. Dzień Buraka obfitował w warzywne zagadki, wiersze, piosenki i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Dzieci na własnych paluszkach zobaczyły buraczany kolor, robiły na kartce stemple z buraka, koloropwały sylwetę buraczka ćwikłowego. Miały również okazję dowiedzieć się jak powstaje cukier z buraka cukrowego oglądając film edukacyjny pt.:,,Od buraka do lizaka". Następnie nasze przedszkolaki zrobiły kruche ciasteczka dla Mikołaja. Część z tych ciasteczek była z dodatkiem soku z buraka. Ciasteczka zostały pieknie ozdobione i pozostawione pod chionką. Po obiedzie dzieciaki wykonały buraczki z masy sensoplastycznej, którą również same wykonały pod okiem Pani Ani. Oj działo się się u nas!!