Dzieci z gr V wybrali się do Teatru Arlekin na spektakl pt"Calineczka". Przedstawienie inspirowane było znana baśnią Hansa Christiana Andersena. Była to współczesna dziecięca "baśń drogi" w której dziecko przeżywa różne przygody w okresie dorastania. Spektakl mial za zadanie pokazać przemianę dziecka oraz siłę mówienia własnego zdania. Jest to historia mówienia NIE, o wyrażaniu swoich emocji i podejmowaniu trudnych decyzji.