Międzyprzedszkolny Konkurs Aktywny i zdrowy przedszkolak w naszym przedszkolu.

Messenger_creation_ef0bd1ed-74a6-4b88-98a7-7dcfc905d85b
AKTYWNY I ZDROWY PRZEDSZKOLAK - FINAŁ
21.03.2024r. w naszym przedszkolu odbył się niezwykły konkurs "Aktywny i zdrowy przedszkolak". Stawiło się 13 drużyn - przedstawicieli wszystkich przedszkoli samorządowych z terenu Piotrkowa.
Konkurs rozpoczął się powitaniem przez organizatorów wszystkich uczestników, nauczycieli oraz gości, przedstawieniem programu konkursu oraz jego celów.
W jury konkursu zasiedli:
„Doktor Ania” - Anna Makowska - doktor nauk farmaceutycznych, doradca żywieniowy oraz pedagog, założycielka fundacji „Samo się nie zrobi”,
Robert Krasoń - Mistrz Europy i Polski w kickboxingu
Daria Domańska - Senderowska - doktor nauk medycznych, dietetyk, przedstawiciel Rady Rodziców
Ewelina Koska - przedstawiciel Rady Rodziców.
Zadania konkursowe drużyny wykonały fantastycznie, wielokrotnie zadziwiając całe jury oraz nauczycieli i opiekunów.
Pierwszą konkurencję poprowadziła Pani dr Ania. Zwracała uwagę na to jak dzieci pracują, zadawała dodatkowe pytania dotyczące warzyw i owoców oraz zdrowego odżywiania się. Dzieci wykazały dużą pomysłowość podczas przygotowania zdrowej przekąski, pełnej warzyw, owoców, daktyli i orzechów.
W drugiej konkurencji odpowiedziały na wszystkie łatwe i trudniejsze pytania o sporcie i zdrowym żywieniu. Przed ostatnią konkurencją Pan Robert przeprowadził przedszkolakom rozgrzewkę w iście mistrzowskim stylu.
W trzeciej konkurencji drużyny miały za zadanie wykonać piramidę gimnastyczną z wykorzystaniem różnych przyborów. Tu największą satysfakcję sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności takich jak gibkość, zwinność, równowaga, siła i koordynacja ruchowa. Jednocześnie przedszkolaki musiały współdziałać w grupie, widać było, że podczas treningów nauczyły się polegać na sobie, wzajemnie się asekurować i wspierać. A to wszystko oczywiście z uśmiechem na buzi! Wszyscy uczestnicy konkursu zasługiwali na słowa podziwu i uznania, bo wszystkie drużyny przygotowały się do konkursu znakomicie.
Jury po trudnych obradach zdecydowało o przyznaniu wyłącznie pierwszych nagród! Dzieci otrzymały dyplomy i prezenty, a Panie Nauczycielki podziękowania.
Na koniec każda drożyna mogła zrobić zdjęcie z organizatorami i jury konkursu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego wspaniałego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycielek, które przygotowały swoje dzieci do konkursu. Dziękujemy Dzieciom z grupy V za uświetnienie konkursu piosenkami, dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola za wkład w przygotowania i organizację. Serdecznie dziękujemy Pani dr Darii Senderowskiej za opiekę i ogromne wsparcie podczas przygotowań. Dziękujemy sponsorom: firmie Polanik Sp. z o. o., Dr Ani, UMED, Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników konkursu! Patroni konkursu: Pan Krzysztof Chojniak Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Doktor Ania Makowska, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie, Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej w Warszawie. Cele konkursu zostały osiągnięte.
Do zobaczenia za rok!