Haniu z okazji urodzin składamy Ci najserdeczniejsze życzenia. Niech uśmiech zawsze gości na Twojej buzi.
Starszaki w grupach wykonały piękne, jesienne, leśne kompozycje.
Z myślą o jarzynowych witaminkach, grupa starszaków  postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieciaki zaopatrzone w  deskę do krojenia i nożyk przystąpiły  do krojenia wcześniej ugotowanych warzyw. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały  sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowywanie  sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.
Podczas jej robienia przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.
Na koniec  dzieci  urządziły w sali prawdziwą sałatkową ucztę!

W roku 2023/2024 w ramach realizacji projektu "Witaminki" w grupie IV będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.
Otwórz
Anna
„Dzisiaj w przedszkolu było słodko, bo pachniało szarlotką” Przedszkolaki ten październikowy dzień spędziły niezwykle pracowicie. Dzieci z grupy IV podjęły się zadania upieczenia ciasta, a dokładnie szarlotki. Wszyscy odpowiednio przygotowani, podwinęli rękawy i zabrali się do pracy. Jak się okazuje pieczenie ciasta to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle zdolnych rąk. Ciasto wyszło wspaniałe. Wszystkim smakował ten jesienny rozpływający się w ustach smakołyk.

I po Pchlim targu. Pięknie zaplanowane, sprawnie przeprowadzone przedsięwzięcie. Dwa dni zbierane były podarki przyniesione przez Rodziców i Pracowników do przedszkola. Potem wszystko zostało posegregowane, wycenione. Wczoraj od rana do późnego popołudnia bardzo zapracowani Rodzice "sprzedawali" towar. Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, za przyniesienie "skarbów" do przedszkola. Wszystkie zakupione rzeczy i zabawki dostały nowe życie. Dziękujemy Dzieciom za wsparcie działań ;). A do tego sprzyjała nam piękna, słoneczna pogoda.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY POŚWIĘCILI SWÓJ CZAS, ENERGIĘ I WITALNOŚĆ!!! WSPANIAŁA INICJATYWA I ORGANIZACJA!!! ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!!! :):):)
A EFEKTY NIEDŁUGO ZOBACZYMY!
W poszukiwaniu Pani Jesieni-spacer pobliskimi ulicami wokół przedszkola. Dzieci podczas spaceru obserwowały przyrodę , zbierały liście i układały je w kolorowe bukiety.
W tym tygodniu w naszej sali zrobiło się kolorowo za sprawą pysznych warzyw i owoców. Nie zabrakło zabaw matematycznych, ruchowych, tanecznych i plastycznych.  Dzieci poznały korzyści płynące ze zjadania tych zdrowych produktów, zrobiły również przepyszną sałatkę owocową i warzywną.
3O WRZEŚNIA -ta data nie jest nam obca. W tym dniu obchodzimy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze przy grach i zabawach. Dziękujemy  Rodzicom za upominki i słodycze dla dzieci.
To nie lada gratka dla wszystkich łowców okazji i uroczych drobiazgów!!!
Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza Wszystkich do wzięcia udziału w akcji ”Pchli targ”.

Sobota 27 kwietnia 2024

Felicja, Anastazy, Marcin, Zyta, Piotr, Teofil, Andrzej, Kanizjusz, Bożebor